O mnie


Jestem absolwentką edytorstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie we wrześniu 2018 roku obroniłam pracę licencjacką pt. Edycja szkiców literackich Bolesława Leśmiana. To właśnie na tych studiach poznałam swoją pasję: edytorstwo naukowe. Marzę o wydaniu edycji krytycznej pism wszystkich Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, choć nie wiem, czy starczy mi na to życia. Zawodowo zajmuję się korektą i redakcją tekstów. Obecnie (od 2019 roku) studiuję filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a tematem mojej pracy magisterskiej jest Edycja krytyczna opowiadań Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z czasów II wojny światowej.
Dzięki stażowi finansowanemu ze środków Unii Europejskiej mogłam rozwinąć swoje korektorskie umiejętności i poznać od środka pracę w tak dużym wydawnictwie, jakim jest Grupa Wydawnicza Foksal w Warszawie.
Interesuję się nie tylko literaturą i edytorstwem naukowym, ale także historią polskiej opozycji antykomunistycznej i judaistyką. Kiedyś chciałabym się nauczyć języka hebrajskiego, ale na razie poznaję świat żydów, dzięki zajęciom „ABC judaizmu” organizowanym przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza